KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805319
nr 1580 5319
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Glasbruksgatan. Signerad. Olja på pannå, 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x51 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:29:23